Vitajte v galérii mojej doterajšej tvorby. Pustila som sa do toho naplno najmä tento rok, preto je toho zatiaľ pomenej.
O každom diele spolu s tipmi pre večných začiatočníkov sa postupom času dočítate viac tu.
Fotografie si môžete po kliknutí na ne zväčšiť, keďže niektoré miniatúry sú orezané.

Nad Sincom sa stmieva

23. 7. 2021 // akvarel

Nad Sincom sa stmieva

Dlhšie ma lákalo oťukať sa viac s akvarelom, musíte uznať, že je to skrátka poetické médium… Konečne ma k tomu niečo inšpirovalo, a to rovno námet, ktorý mám každý deň pred očami – hora pred našou bytovkou. A takýto západ slnka tu naozaj bol!

Alex Turner

7. 6. 2021 // akryl

S portrétmi som nemala skúsenosť od posledného obrázka z roku 2012, preto som sa do toho chcela znovu pustiť (schválne som si ako modela vybrala tú istú osobu), a ešte som si naordinovala prvýkrát pop art štýl. V samostatnom poste vám prezradím, prečo mi toto dalo zabrať viac ako vyslovene realistická tvorba, a verím, že vás poteší aj postup pri takejto „warholovke“, keďže je toho prekvapivo na nete celkom málo.

Sila rozmanitosti

3. 6. 2021 // akryl, uhlík, dekupáž

Skúsiť raz abstrakt, áno či nie? Nuž, reku nič tým nestratím. Ten proces je úplne iný – zvláštny. Žijeme v čase, kedy sa od seba extrémne vzďaľujeme. Obraz, v podobe komplementárnych odtieňov (vo farebnej schéme ležiacich oproti sebe) naznačuje krásu v našej rôznorodosti. Dokazuje, že aj čierna a biela sa dokážu zmiešať v sivú, a má zámer motivovať, aby sme sa takto podobne na seba usmiali aj my. Keď naň príde rad, opíšem vám jeho vznik detailnejšie a poradím záchytné body, ktoré mi pri abstraktnej tvorbe pomohli.

Matterhorn

8. 3. 2021 // akryl

Tu konkrétne mojim cieľom bolo namaľovať realistickejšiu krajinku (a stvárniť môj obľúbený vrch) ako v prvom, ešte neistom pokuse z roku 2018. Keď budeme Matterhorn rozoberať, poradím vám, čo robí krajinomaľbu viac „fotografickou“, a prečo strácanie času s detailmi to paradoxne viac pokazí.

Polnočný dážď

23. 2. 2021 // uhlík, farebné ceruzky

Neviem, či by som sa do tohto pustila, keby som vedela, že mi to zaberie dva mesiace. Ceruzky vedia vašu trpezlivosť poriadne preskúšať, nakoniec sa však z dokončenia tejto výzvy teším, pretože som chcela zvečniť môj výhľad z okna, ktorý môžem mať teraz stále na dosah. V novom príspevku vám vysvetlím, čo je kľúčové pri realistickej kresbe médiom, ako sú ceruzky a uhlíky.

Nie si sám

22. 12. 2020 // akryl

Chcela som priateľovi stvárniť niečo od srdiečka, čo by mu prinášalo šťastie a energiu. V neskoršom článku si prečítate viac o jeho symbolike, a, samozrejme, znova si dáme nejaké tipy, napríklad na ten oceán a jednu moju vychytávku.

Spolu

17. 12. 2019 // ilustrácia

Spolu

Moja prvá (a na zatiaľ posledná) hra s grafickým tabletom, konkrétne v InkScape, ak by to niekomu pomohlo. Pri tomto obrázku si povieme viac o vektore, dokonca sa pri ňom zastavíme viackrát, keďže vedieť o jeho využití sa vám zíde aj v prípade, ak potrebujete logo.

Disharmonogram

2. 8. 2019 // akryl

Keďže mám diaľkový vzťah a stretávanie raz za mesiac, či dokonca menej, je niekedy fakt náročné, inšpirovalo ma to čakanie na naše stretnutia znázorniť takto. Detaily a ďalšie tipy sa dozviete neskôr v článku.

Fanny

5. 6. 2019 // grafit, farebné ceruzky

Fanny

Náš chlpatý obláčik, pre bračeka. Ak vás zaujíma, ako si konečne nakresliť zvieratko, aby nevyzeralo ako placka, ako správne nakresliť srsť, o čare rýchlych čmáraníc a prečo je pre umelca vhodné ich čmárať, tu sa dozviete viac.

Polárna žiara

19. 12. 2018 // akryl

Môj prvý pokus o maľbu na plátno, venované ako darček. Viac o ňom, prečo sa zaň dnes hanbím, o jeho zásadných chybách a o tom, ako vôbec začať s maľbou akrylom nájdete tu.

2008 – 2012

Alex Turner, Miles Kane a Nick O'Malley

Trochu nostalgie nezaškodí, každopádne to sem pridávam hlavne kvôli tomuto článku o mojich začiatkoch, o tom, prečo som s kreslením na dlhé roky sekla a s tipmi, ako sa rozhýbať v kreslení s viditeľnými výsledkami.